MTG Balans
- Aktualne informacje i zapisy – KLIKNIJ TUTAJ
- Czas trwania: 20 h dydaktycznych.
- Koszt: 900 zł.
- Instruktor: mgr Rafał Uryzaj.
- Informacje: szkolenia@mtguryzaj.pl
- Szkolenie skierowane do: fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy, terapeutów manualnych, trenerów personalnych.
- Chcesz zrobić szkolenie podstawowe? Dołącz do 3000 absolwentów szkolenia podstawowego MTG – TUTAJ
Brak w magazynie
Dowiedz się więcej
Szkolenie MTG Balans to świetne uzupełnienie szkolenia podstawowego MTG w przypadku pracy terapeutycznej i korekcji dysbalansu mięśniowego w obrębie ciała naszych pacjentów.
Terapia za pomocą masażu tkanek głębokich to świetne narzędzie do pracy w obrębie restrykcji mięśniowo-powięziowych jednak istnieje wiele sytuacji, że stosowanie tylko narzędzia w postaci MTG podstawowego może okazać się niewystarczająca lub niekompletna. Powodem takiego stanu rzeczy może być fakt, że po usunięciu kluczowych restrykcji w ciele pacjenta nadal istnieją pewne patologiczne, powtarzalne ruchy. Sekwencja włączania się kolejnych struktur w danym wzorcu ruchowym może być nieprawidłowa (tzw. zły timing mięśniowy). Takie powtarzalne ruchy mogą powodować zaburzenia postawy, a to wtórne zmiany w tkankach miękkich, ich zaburzenie i dolegliwości bólowe.
Celem tego szkolenia jest ocena i określenie niewłaściwego wzorca ruchowego i skupienie się na programowaniu odpowiedniego treningu propriocepcji w celu zmian nie tylko na poziomie układu mięśniowo-powięziowego. Należy pamiętać, że system mięśniowy jest zależny od wpływów układu nerwowego. Połączenie pracy na tych dwóch poziomach jest kluczem do sukcesu w przypadku napotkanych patologicznych wzorców ruchowych.
Podsumowując kluczowe aspekty tego szkolenia należy podkreślić jego główne punkty, którymi są:
- Identyfikacja zaburzeń i ich wpływ na symptomy bólowe.
- Koncentracja w pracy terapeutycznej na zmianie wzorca posturalnego lub ruchowego, a nie na rejonach bólowych, które są wynikiem złych wzorców
- Ocena timing’u czyli sekwencyjnego włączanie się kolejnych struktur w ruch. W przypadku zaburzeń korekcja patologicznego „timing’u”
- Redukcja obciążenia osłabionych i wydłużonych mięśni.
- Aktywizacja konkretnych struktur mięśniowych poprzez trening propriocepcji.
Szczegółowy program wkrótce pojawi się na naszej stronie.